Concursul „Ionel Perlea” 2018

 

CONCURSUL REGIONAL DE INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ ȘI TEORIA MUZICII „IONEL PERLEA”

EDIȚIA a XI-a         SLOBOZIA      11 mai 2018

 

 

NOU!!!!

Deschiderea festiva a concursului si sectiunea pian, pana la ora 13, se va desfasura la Sala Europa a Consiliului Județean Ialomita

PROGRAMAREA PE ORE CONCURS IONEL PERLEA 2018     PROGRAMARE CONCURENTI PE ORE IONEL PERLEA 2018

DESCHIDEREA FESTIVĂ A CONCURSULUI: VINERI, 11 MAI 2018, ORA 9,30

FESTIVITATEA DE PREMIERE ȘI GALA: VINERI, 11 MAI 2018, ORA 18,30

 

PROGRAMAREA CONCURENȚILOR

PIAN – SALA DE CONCERTE CENTRUL CULTURAL 

CLASA VI – 10,00 – 10,45

CLASA VII – 10,45 – 11,15

CLASA VIII – 11,15 – 12,00

CLASA IV – 12,15 – 13,00

CLASA I – 14,30 – 15,15

CLASA II – 15,30 – 16,00

CLASA III – 16,15 – 17,45

CLASA V – 17,45 – 18,00

VIOARĂ (SALA DE EXPOZITIE CENTRUL CULTURAL) 

CLASA V – 10,00 – 10,30

CLASA VI + VII + VIOLA + VIOLONCEL – 10,30 – 11,15

CLASELE I –IV – 14,30 – 15,30

CHITARĂ CLASICĂ (SALA DE EXPOZITIE CENTRUL CULTURAL)

CLASA VII – 12,00 – 13,00 

FLAUT (SALA ATELIER CENTRUL CULTURAL)

TOATE CLASELE – 15,00 – 16,15 

CLARINET + OBOI (SALA DE EXPOZITIE CENTRUL CULTURAL) 

TOATE CLASELE – 16,15 – 18,00

TEORIA MUZICII (SALA DE TEORIE LIC. DE ARTE)

CLASA V – 14,30 – 15,30

CLASA VI – 15,30 – 16,30

CLASA VII – 16,30 – 17,30

 

CONCURSUL REGIONAL DE

INTERPRETARE INSTRUMENTALĂ ȘI TEORIA MUZICII

“IONEL PERLEA” – SLOBOZIA

EDIȚIA a-XIa – 11 mai 2018

 

PROGRAMAREA CONCURENȚILOR 

PIAN

 

CLASA I – 14,30 – 15,15 

1.BORĂNESCU ANDREEA

Colegiul de Artă “Carmen Sylva” – Ploiești

2.CHELSOI SOFIA

Colegiul de Artă “Carmen Sylva” – Ploiești

3.CHICIOREA SARA

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

4.CORTEZ ROBERT IULIAN

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

5.DASCĂLU IZABELA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

6.GHEROGHE ANASTASIA

Colegiul de Artă “Carmen Sylva” – Ploiești

7.PIELMUȘ ERIKA

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

8.RUSU IRINA MARIA CONSTANȚA

Colegiul Național de Artă “Regina Maria” – Constanța

 

CLASA II – 15,30 – 16,00

1.ANGHEL DARIA ANDRA

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

2.CRISTEA MARIO LUCIAN

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

3.DOROȘENCU – COJAN CRISTINA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

4.ISPAS EMA

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

5.PARASCHIV ELIZA

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

6.PORUMBOIU DARIUS ANDREI

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

 

 

CLASA III – 16,15 – 17,45

1.CĂLIN ISABELA NICOLE

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

2.CORDOȘ DAVID

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

3.CROITORU RUXANDRA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

4.DAMIAN DRAGOȘ

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

5.DRĂGIȘIN ADELINA – IULIANA

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

6.DUMITRACHE ANDREA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

7.GĂINĂ CAMELIA

Școala Gimnazială de Artă “Victor Karpis” – Giurgiu

8.GHEORGHE MIHAI CRISTIAN

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

9.POPA MARA TEODORA

Colegiul Național de Artă “Regina Maria” – Constanța

 

CLASA IV – 12,15 – 13,00

1.AVRĂMIȚĂ SABINA

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

2.BARANGA TUDOR

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

3.NECULA ILONA ANDREEA

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

4.POPA IRINA ALINA

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

5.VASILESCU DIANA ANDREEA

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

 

CLASA V – 17,45 – 18,00

1.BĂDĂRUȚĂ MATEI

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

2.ȚOLU ANA MARIA TEODORA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

 

CLASA VI – 10,00 – 10,45

1.BERBEC ADELA ILINCA

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

2.CEACÎRU LEONARD ADRIAN

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

3.LEMNETE ANTONIA

Colegiul de Artă “Carmen Sylva” – Ploiești

CLASA VII – 10,45 – 11,15

1.COCU ANDREA RALUCA

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

2.DUMITRAȘCU NICOLE CRISTINNE

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

 

CLASA VIII – 11,15 – 12,00

  1. IONIȚĂ ȘTEFAN

Colegiul de Artă “Carmen Sylva” – Ploiești

 

 

VIOARĂ

CLASELE I –IV – 14,30 – 15,30

CLASA I

  1. MIRCEA IOANA ALEXANDRA

Colegiul de Artă “Carmen Sylva” – Ploiești

2.VASILE CRISTIAN RĂZVAN

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

CLASA II

1.BURGHIU SEBASTIAN MIHAIL

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

  1. CHIRCA DANA

Colegiul de Artă “Carmen Sylva” – Ploiești

CLASA III

1.BĂLĂȘOI IONUȚ GABRIEL

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

2.TUDOR BOGDAN SEBASTIAN

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

CLASA IV

1.CĂRARE AYANA ANISIA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

2.CHIRIȚĂ ANA MARIA ECATERINA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

CLASA V – 10,00 – 10,30

1.COMAN MANSUR MIHAI

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

2.GHEBA MARIA IONELA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

 

CLASA VI – 10,30 – 11,15

1.AMELIAN DIANA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

2.TRANDAFIR IONUȚ

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

CLASA VII

1.BĂDĂRUȚĂ ANDREI

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

VIOLĂ

CLASA VI

1.NISTOR ANDREI RADU

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

VIOLONCEL

CLASA VIII

1.VOINEA ROBERT ANTONIO

Liceul de Arte “Ionel Perlea”- Slobozia

 

CHITARĂ CLASICĂ

CLASA VII – 12,00 – 13,00

 

1.MARCOVICI ROBERT DANIEL

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

2.PRUSAC LAVINIA CRISTINA

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

3.SEVASTIAN MAREȘ DIMITRIE

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

4.TUDOR ALEXANDRA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

5.VASILE ANDREEA

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

 

FLAUT – 15,00 – 16,15

CLASA II

1.IȚCUȘ SABINA GABRIELA

Colegiul de Artă “Carmen Sylva” – Ploiești

CLASA V

1.CHIRIȚĂ IOANA

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

2.FLOREA ALEXANDRA GABRIELA

Școala Gimnazială de Artă “Victor Karpis” – Giurgiu

3.STANCIU LARISA

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

CLASA VI

1.DAMINENCO LORENA FLORINA

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

2.URECHE ANDREEA IULIA

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

 

CLASA VII

 

1.VASILE MARCO

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

CLASA VIII

1.CHIRIȚĂ MIRUNA

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

2.LIMBUTU FLORIN

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

 

CLARINET – 16,15 – 17,50

CLASA IV

1.ALBU ATIF NICHITA

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

CLASA V

1.LAZĂR FLORENTIN

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

2.MICICĂ IANOȘ ION

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

3.MIHAI DRAGOȘ

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

CLASA VI

 

1.IORDAN BOGDAN VLĂDUȚ

Liceul de Arte “George Georgescu” – Tulcea

2.TANDICĂ MARCEL

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

CLASA VIII

1.GRIGORE ANDREI AURAȘ

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

 

OBOI – 17,50 – 18,00

CLASA VI

1.ALEXE TABITA MAIA

Școala Gimnazială de Artă “Victor Karpis” – Giurgiu

 

 

 

 

 

TEORIA MUZICII

CLASA V – 14,30 – 15,30

 

1.MICHIDUȚĂ CRISTIAN

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

2.STĂNESCU COSMIN

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

3.VIȘAN DAVID CONSTANTIN

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

 

 CLASA VI – 15,30 – 16,30

 

1.BACIU ANDA ȘTEFANIA

Liceul de Arte “Hariclea Darclee” – Brăila

2.IȚCUȘ IRENA MARIA

Colegiul de Artă “Carmen Sylva” – Ploiești

3.RADU IUSTIN

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

4.SALGĂU DEBORA

Liceul de Arte “Margareta Sterian” – Buzău

 

CLASA VII – 16,30 – 17,30

 

1.FRĂȚILĂ CRISTINA

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

2.TĂBLEȚ SEBASTIAN

Liceul de Arte “Ionel Perlea” – Slobozia

 

 

 

DESCHIDEREA FESTIVĂ A CONCURSULUI: VINERI, 11 MAI 2018, ORA 9,30

FESTIVITATEA DE PREMIERE ȘI GALA: VINERI, 11 MAI 2018, ORA 18,30