Rezultate la olimpiade si concursuri

Anul scolar 2017 – 2018

Unitatea de invatamant Nume si Prenume elevi Profesor indrumator Disciplina Premiul/Mentiune etapa nationala
Liceul de Arte”Ionel Perlea” Slobozia VARDIANU OANA

cls a X-a

Virgil Iaru Interpretare vocala, instrumentala si studii teoretice muzicale-Olimpiada Nationala Premiul I
  DACICI  CEZAR-MIHAI

XI C

Dumitrache Camelia Concurs “Public Speaking(Lb engleza) Premiul I

Si Selectat pe locul III pentru faza  internationala

 

  VARDIANU OANA

cls a X-a

Virgil Iaru Concurs National de Teoria Muzicii V. Ceaikovski Premiul I
  SIMION NARCIS

cls a X-a

Popusoi Victor Interpretare vocala, instrumentala si studii teoretice muzicale-Concurs National Iannis-Xenakis( clarinet) Premiul I
  ISPAS EMA

cls a II-a

Vlad Antoneta Concurs National de Interpretare”Margareta Sterian” Premiul I
  PEREANU IZABELA- cls a II-a Vlad Antoneta Concurs National de Interpretare”Margareta Sterian” Premiul II
  PARASCHIV ELIZA- Cls a II-a Vlad Antoneta Concurs National de Interpretare”Margareta Sterian” Premiul II
  PORUMBOIU DARIUS-cls a VII-a Stefan Mariana Concurs National de Interpretare”Margareta Sterian” Premiul II
LICEUL DE ARTE „IONEL PERLEA” GROZA  ANDREI

Clasa a VI-a B

IONESCU LILIANA ARTE/CONCURS NATIONAL DE ARTE PLASTICE “OMAGIU – STEFAN LUCHIAN”, editia a XI-a BOTOSANI PREMIUL  II
LICEUL DE ARTE „IONEL PERLEA” COJOCARU  BIANCA

Clasa a VI-a B

BUZOIANU SIMONA ARTE/CONCURS NATIONAL DE ARTE PLASTICE “OMAGIU – STEFAN LUCHIAN”, editia a XI-a BOTOSANI PREMIUL II
LICEUL DE ARTE „IONEL PERLEA”

 

MANOLE  GABRIELA

Clasa a IX-a A

PETRE GHEORGHE ARTE/CONCURS NATIONAL DE ARTE PLASTICE “OMAGIU – STEFAN LUCHIAN”, editia a XI-a BOTOSANI PREMIUL II
LICEUL DE ARTE „IONEL PERLEA”

 

 

DINESCU  NICOLETA

Clasa a X-a A

PETRE VIORICA ARTE/CONCURS NATIONAL DE ARTE PLASTICE “OMAGIU – STEFAN LUCHIAN”, editia a XI-a BOTOSANI PREMIUL III
LICEUL DE ARTE „IONEL PERLEA” STANILA  COSMINA

Clasa a IX-a A

PETRE GHEORGHE ARTE/CONCURS NATIONAL DE ARTE PLASTICE “OMAGIU – STEFAN LUCHIAN”, editia a XI-a BOTOSANI Mentiune
  BOCA ASTRID-

Cls a II-a

Vlad Antoneta Concurs National de Interpretare”Margareta Sterian Mentiune
  FRATILA CRISTINA-Cls a VII-a Grigoropol Andreea Concurs National de Interpretare”Margareta Sterian Mentiune
  CRISTESCU ELIAS-Cls a VIII-a Grigoropol Andreea Concurs National de Interpretare”Margareta Sterian Mentiune
  DOBRE ANCA, DAMIAN STEFANIA, HOGAS SANZIANA, IOVANESCU MIHAELA, CAPRAROIU CRINA, URSACHESCU CAMELIA, GRECU ANASTASIA, INCA BIANCA, VOICU LIVIA, BULIGA MIRUNA Boboc Cristina Ed. Fizica/Dans modern si dans majorete Premiul I-Majorete, Premiul II-Dans modern,-la  Concursurile nationale de dans-”” Bucuria dansului”, ”Flori pentru mama”
         

Anul scolar 2013-2014             Anul scolar 2014-2015         Anul scolar 2015-2016

REZULTATELE OBTINUTE DE ELEVI LA OLIMPIADELE SI CONCURSURILE ŞCOLARE  IN ANUL ŞCOLAR 2015-2016
Nr. Crt. Numele şi prenumele elevului Clasa

 

Olimpiada/ Concurs Premiul

faza judeţea-nă

Premiul faza naţională Profesorul care a pregătit

elevul

1. Alexandrescu Raluca VIII  Olimpiada Limba română I Oprea Simona
2. Rusu Vlad VII Olimpiada Limba română I Stroe Ecaterina
3. Găzdaru  Iulia Diana IX  Olimpiada Chimie I Dragomir Ana
4. Solomon Sebastian IX Olimpiada Chimie I Dragomir Ana
5.

 

Constantin Costin Adelin IX Limba Franceza I Ristea Viorica
6. Diancof Lavinia XI Istorie

 

I Săvoiu Elena
7. Ionescu Cristina XII Filosofie

 

I Dinulescu Cătălin
8. Tocileanu Beatrice VII Religie I Premiul al II- lea Târcă Iulia
9. Beciu Ionela X Religie

 

I Matache Clementin
10. Luntraru Valentina XI Religie

 

I Văcărelu Valentin
11. Băcăianu Isabela VIII ,,Cultură şi spiritualitate I Pemiul special Stroe Ecaterina
12. Ivan Liliana    VI ,,Cultură şi spiritualitate I Premiul special Stroe Ecaterina
13. Stan M. Iulian     XII Arhitectură I Stan Marian Petre Viorica
14. Cârjan Ramona Andreea XI Pictură I Premiul al II- lea Petre George
15. Potop B. Tamara Andrea XI Textile Tapiserie I Petre Viorica
16. Popa  Lavinia Izabela XII

 

Istoria Artei I Menţiune Dincă Amelia
17. Stoica Maria     XI Istoria Artei I Dincă Amelia
18. Oprea Cornel IX Studii Teoretice I Vardianu Valentin
19. Soare Gennifer  Priscila XI Flaut I Dascaloiu Irina
20.   Şerban G. Nicoleta Georgiana XI Canto I Butu  Rodica
21. Ion G. Sebastian XII Studii Teoretice I Andreiu Cristina
22. Minciu Oana Anastasia XII TIC

 

I Şcheaua Liliana
23. Corul ,,Voces,, I -XII Olimpiada natională I Iaru Virgil
24. Nitu Bogdan Cristian X C Istoria în dimensiune virtuală I Savoiu Elena Şcheaua Liliana
25. Simion Iulian Alexandru IX D TIC I Şcheaua Liliana
26. Solomon  Sebastian IX D ,,Ştiinţe pentru juniori,, I Stoica Vasilica

Dragomir Ana

Popa Adriana

REZULTATELE OBTINUTE DE ELEVI LA OLIMPIADELE SI CONCURSURILE ŞCOLARE IN ANUL ŞCOLAR 2014-2015
Nr. Crt. Numele şi prenumele elevului Clasa

 

Olimpiada/ Concurs Premiul

faza judeţea-nă

Premiul faza naţională Profesorul care a pregătit

elevul

1. Alexandrescu Raluca VIII  Olimpiada Limba română I Oprea Simona
2. Rusu Vlad VII Olimpiada Limba română I Stroe Ecaterina
3. Găzdaru  Iulia Diana IX  Olimpiada Chimie I Dragomir Ana
4. Solomon Sebastian IX Olimpiada Chimie I Dragomir Ana
5.

 

Constantin Costin Adelin IX Limba Franceza I Ristea Viorica
6. Diancof Lavinia XI Istorie

 

I Săvoiu Elena
7. Ionescu Cristina XII Filosofie

 

I Dinulescu Cătălin
8. Tocileanu Beatrice VII Religie I Premiul al II- lea Târcă Iulia
9. Beciu Ionela X Religie

 

I Matache Clementin
10. Luntraru Valentina XI Religie

 

I Văcărelu Valentin
11. Băcăianu Isabela VIII ,,Cultură şi spiritualitate I Pemiul special Stroe Ecaterina
12. Ivan Liliana    VI ,,Cultură şi spiritualitate I Premiul special Stroe Ecaterina
13. Stan M. Iulian     XII Arhitectură I Stan Marian Petre Viorica
14. Cârjan Ramona Andreea XI Pictură I Premiul al II- lea Petre George
15. Potop B. Tamara Andrea XI Textile Tapiserie I Petre Viorica
16. Popa  Lavinia Izabela XII

 

Istoria Artei I Menţiune Dincă Amelia
17. Stoica Maria     XI Istoria Artei I Dincă Amelia
18. Oprea Cornel IX Studii Teoretice I Vardianu Valentin
19. Soare Gennifer  Priscila XI Flaut I Dascaloiu Irina
20.   Şerban G. Nicoleta Georgiana XI Canto I Butu  Rodica
21. Ion G. Sebastian XII Studii Teoretice I Andreiu Cristina
22. Minciu Oana Anastasia XII TIC

 

I Şcheaua Liliana
23. Corul ,,Voces,, I -XII Olimpiada natională I Iaru Virgil
24. Nitu Bogdan Cristian X C Istoria în dimensiune virtuală I Savoiu Elena Şcheaua Liliana
25. Simion Iulian Alexandru IX D TIC I Şcheaua Liliana
26. Solomon  Sebastian IX D ,,Ştiinţe pentru juniori,, I Stoica Vasilica

Dragomir Ana

Popa Adriana

REZULTATELE OBTINUTE DE ELEVI LA OLIMPIADELE SI CONCURSURILE  ŞCOLARE  IN ANUL ŞCOLAR  2013-2014
Nr. Crt. Numele şi prenumele elevului Clasa

 

Olimpiada/ Concurs Loc

faza judeţ

Premiul etapa naţională Profesorul care a pregătit

elevul

1. Bodeanu Roxana IX  Olimpiada Limba română I Oprea Simona
2. Ilie Andreea VI Olimpiada Limba română I Stroe Ecaterina
3. Găzdaru  Iulia Diana VIII  Olimpiada Chimie I Menţiune specială Hancescu Melania
4. Solomon Sebastian VIII Olimpiada Chimie II Hancescu Melania
5. Ilie Andreea VI ,,Cultură şi spiritualitate I Premiul

al-III -lea

Stroe Ecaterina
6. Băcăianu Isabela VII ,,Cultură şi spiritualitate I Stroe Ecaterina
7. Solomon Sebastian VIII Pian I Vlad Antoneta
8. Diancof Lavinia X Istorie I Săvoiu Elena
9. Lazăr Georgiana X Logică I Dinulescu Cătălin
10. Găzdaru  Iulia Diana VIII Stiinte pentru juniori I Hancescu Melania

Roibu Mirela

Nicolae Viorica

11. Ion G. Sebastian XI Studii Teoretice I Andreiu Cristina
12. Ignat N. Mirela Camelia XII Canto I Duca Anca
13. Cursaru Ș. Elena Loredana XII Flaut I Șandru Nicolae
14. Stan M. Iulian XI Arhitectură I Stan Marian

Petre Viorica

15. Popa N. Lavinia Izabela XI Istoria artelor I Dincă Mădălina
16. Cretu M. Victorita Elena XII Pictură I Petre Gheroghe
17. Băcioiu V. Andra Elena XII Grafică I Aionesei Vasile
18. Gheorghe E. Luciana XII Istoria Artelor I Dincă Mădălina
19. Bădic Cosmin XII TIC I Şcheaua Liliana
20. Necoară Bianca IX Concursul de interpretre critică si jurnale de lectură ,,Mihail Iordache,, I Grecu Magdalena
21. Olteanu Valentina XI Tenis de masă I Poteraşu Ilie
22. Mocănescu Elena XII Limba engleză I Dumitrache Camelia