Rezultate la olimpiade si concursuri

Anul scolar 2013-2014             Anul scolar 2014-2015         Anul scolar 2015-2016

REZULTATELE OBTINUTE DE ELEVI LA OLIMPIADELE SI CONCURSURILE ŞCOLARE  IN ANUL ŞCOLAR 2015-2016
Nr. Crt. Numele şi prenumele elevului Clasa

 

Olimpiada/ Concurs Premiul

faza judeţea-nă

Premiul faza naţională Profesorul care a pregătit

elevul

1. Alexandrescu Raluca VIII  Olimpiada Limba română I Oprea Simona
2. Rusu Vlad VII Olimpiada Limba română I Stroe Ecaterina
3. Găzdaru  Iulia Diana IX  Olimpiada Chimie I Dragomir Ana
4. Solomon Sebastian IX Olimpiada Chimie I Dragomir Ana
5.

 

Constantin Costin Adelin IX Limba Franceza I Ristea Viorica
6. Diancof Lavinia XI Istorie

 

I Săvoiu Elena
7. Ionescu Cristina XII Filosofie

 

I Dinulescu Cătălin
8. Tocileanu Beatrice VII Religie I Premiul al II- lea Târcă Iulia
9. Beciu Ionela X Religie

 

I Matache Clementin
10. Luntraru Valentina XI Religie

 

I Văcărelu Valentin
11. Băcăianu Isabela VIII ,,Cultură şi spiritualitate I Pemiul special Stroe Ecaterina
12. Ivan Liliana    VI ,,Cultură şi spiritualitate I Premiul special Stroe Ecaterina
13. Stan M. Iulian     XII Arhitectură I Stan Marian Petre Viorica
14. Cârjan Ramona Andreea XI Pictură I Premiul al II- lea Petre George
15. Potop B. Tamara Andrea XI Textile Tapiserie I Petre Viorica
16. Popa  Lavinia Izabela XII

 

Istoria Artei I Menţiune Dincă Amelia
17. Stoica Maria     XI Istoria Artei I Dincă Amelia
18. Oprea Cornel IX Studii Teoretice I Vardianu Valentin
19. Soare Gennifer  Priscila XI Flaut I Dascaloiu Irina
20.   Şerban G. Nicoleta Georgiana XI Canto I Butu  Rodica
21. Ion G. Sebastian XII Studii Teoretice I Andreiu Cristina
22. Minciu Oana Anastasia XII TIC

 

I Şcheaua Liliana
23. Corul ,,Voces,, I -XII Olimpiada natională I Iaru Virgil
24. Nitu Bogdan Cristian X C Istoria în dimensiune virtuală I Savoiu Elena Şcheaua Liliana
25. Simion Iulian Alexandru IX D TIC I Şcheaua Liliana
26. Solomon  Sebastian IX D ,,Ştiinţe pentru juniori,, I Stoica Vasilica

Dragomir Ana

Popa Adriana

REZULTATELE OBTINUTE DE ELEVI LA OLIMPIADELE SI CONCURSURILE ŞCOLARE IN ANUL ŞCOLAR 2014-2015
Nr. Crt. Numele şi prenumele elevului Clasa

 

Olimpiada/ Concurs Premiul

faza judeţea-nă

Premiul faza naţională Profesorul care a pregătit

elevul

1. Alexandrescu Raluca VIII  Olimpiada Limba română I Oprea Simona
2. Rusu Vlad VII Olimpiada Limba română I Stroe Ecaterina
3. Găzdaru  Iulia Diana IX  Olimpiada Chimie I Dragomir Ana
4. Solomon Sebastian IX Olimpiada Chimie I Dragomir Ana
5.

 

Constantin Costin Adelin IX Limba Franceza I Ristea Viorica
6. Diancof Lavinia XI Istorie

 

I Săvoiu Elena
7. Ionescu Cristina XII Filosofie

 

I Dinulescu Cătălin
8. Tocileanu Beatrice VII Religie I Premiul al II- lea Târcă Iulia
9. Beciu Ionela X Religie

 

I Matache Clementin
10. Luntraru Valentina XI Religie

 

I Văcărelu Valentin
11. Băcăianu Isabela VIII ,,Cultură şi spiritualitate I Pemiul special Stroe Ecaterina
12. Ivan Liliana    VI ,,Cultură şi spiritualitate I Premiul special Stroe Ecaterina
13. Stan M. Iulian     XII Arhitectură I Stan Marian Petre Viorica
14. Cârjan Ramona Andreea XI Pictură I Premiul al II- lea Petre George
15. Potop B. Tamara Andrea XI Textile Tapiserie I Petre Viorica
16. Popa  Lavinia Izabela XII

 

Istoria Artei I Menţiune Dincă Amelia
17. Stoica Maria     XI Istoria Artei I Dincă Amelia
18. Oprea Cornel IX Studii Teoretice I Vardianu Valentin
19. Soare Gennifer  Priscila XI Flaut I Dascaloiu Irina
20.   Şerban G. Nicoleta Georgiana XI Canto I Butu  Rodica
21. Ion G. Sebastian XII Studii Teoretice I Andreiu Cristina
22. Minciu Oana Anastasia XII TIC

 

I Şcheaua Liliana
23. Corul ,,Voces,, I -XII Olimpiada natională I Iaru Virgil
24. Nitu Bogdan Cristian X C Istoria în dimensiune virtuală I Savoiu Elena Şcheaua Liliana
25. Simion Iulian Alexandru IX D TIC I Şcheaua Liliana
26. Solomon  Sebastian IX D ,,Ştiinţe pentru juniori,, I Stoica Vasilica

Dragomir Ana

Popa Adriana

REZULTATELE OBTINUTE DE ELEVI LA OLIMPIADELE SI CONCURSURILE  ŞCOLARE  IN ANUL ŞCOLAR  2013-2014
Nr. Crt. Numele şi prenumele elevului Clasa

 

Olimpiada/ Concurs Loc

faza judeţ

Premiul etapa naţională Profesorul care a pregătit

elevul

1. Bodeanu Roxana IX  Olimpiada Limba română I Oprea Simona
2. Ilie Andreea VI Olimpiada Limba română I Stroe Ecaterina
3. Găzdaru  Iulia Diana VIII  Olimpiada Chimie I Menţiune specială Hancescu Melania
4. Solomon Sebastian VIII Olimpiada Chimie II Hancescu Melania
5. Ilie Andreea VI ,,Cultură şi spiritualitate I Premiul

al-III -lea

Stroe Ecaterina
6. Băcăianu Isabela VII ,,Cultură şi spiritualitate I Stroe Ecaterina
7. Solomon Sebastian VIII Pian I Vlad Antoneta
8. Diancof Lavinia X Istorie I Săvoiu Elena
9. Lazăr Georgiana X Logică I Dinulescu Cătălin
10. Găzdaru  Iulia Diana VIII Stiinte pentru juniori I Hancescu Melania

Roibu Mirela

Nicolae Viorica

11. Ion G. Sebastian XI Studii Teoretice I Andreiu Cristina
12. Ignat N. Mirela Camelia XII Canto I Duca Anca
13. Cursaru Ș. Elena Loredana XII Flaut I Șandru Nicolae
14. Stan M. Iulian XI Arhitectură I Stan Marian

Petre Viorica

15. Popa N. Lavinia Izabela XI Istoria artelor I Dincă Mădălina
16. Cretu M. Victorita Elena XII Pictură I Petre Gheroghe
17. Băcioiu V. Andra Elena XII Grafică I Aionesei Vasile
18. Gheorghe E. Luciana XII Istoria Artelor I Dincă Mădălina
19. Bădic Cosmin XII TIC I Şcheaua Liliana
20. Necoară Bianca IX Concursul de interpretre critică si jurnale de lectură ,,Mihail Iordache,, I Grecu Magdalena
21. Olteanu Valentina XI Tenis de masă I Poteraşu Ilie
22. Mocănescu Elena XII Limba engleză I Dumitrache Camelia